Обавештења

Обавештања

Предновогодишња радионица - рециклажа

Датум: 19. Decembar 2019 19:41 Категорија: Новости

У холу наше нове школске зграде је изложена предновогодишња декорација израђена од рециклираних материјала.
Радове су радили ученици макетарске секције и одељења 7под менторством наставнице технике и технологије Јелене Арсеновић. Идеја је била да сачувамо планету израдом новогодишње декорације од коришћених материјала, комбинованим техникама, како бисмо смањили загађење при производњи украса и смањили количину отпада.
Ученици су изразили машту, вештину, знање, иновативност и креативност
као и посвећеност и ентузијазам при изради предмета.
Посебан допринос су дали: Лана, Теа, Ружица, Аница, Теодора, Сара, Елена - 73;
Јована 74
Марија, Кристина, Анастасија - 82;
Вељко и Милош - 84.
Посебно се захваљујемо теткицама и домару на помоћи при извођењу радова.

Погледајте фотографије испод.

Дечја недеља 2019.

Датум: 21. Novembar 2019 18:26 Категорија: Новости

Ове године, Дечија недеља je обележила значајан јубилеј, 30 година Kонвенције Уједињених нација (УН) о правима детета, најзначајнијег међународног документа у области људских права који се тиче детета, као и најшире прихваћеног правног инструмента за заштиту људских права.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2019, од 7. до 13. октобра 2019.

МОТО:
ДА ПРАВО СВАKО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАKО!
30 ГОДИНА KОНВЕНЦИЈЕ О ПРАВИМА ДЕТЕТА

Уз подршку и покровитељство Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, у реализацији активности Дечије недеље учествују владине институције, организације и удружења грађана. Иницијатор и организатор Програма су Пријатељи деце Србије.

Наша школа већ традиционално обележава ову недељу разноврсним манифестацијама.

Mеђународни Европски дан језика

Датум: 19. Novembar 2019 08:14 Категорија: Новости

Ученици шестог и осмог разреда наше школе су у оквиру секције из енглеског језика 26.09.2019.године обележили међународни Европски дан језика прављењем паноа који се налазе у холу школе. Затим су у пратњи наставнице Ане Станковић посетили манифестацију ,,Откривање европских језика и култура''  у оквиру које су посетили Гете институт, Институт Сервантес, Француски институт и Институт Јунус Емре  у којима су представљени бројни језици Европе. Ученици су имали прилику да се упознају са културом и језицима разних земаља као и да учествују у квизу познавања језика. Неколико наших ученика освојило је вредне награде. У поподневним часовима посетили су и концерт ,,Европски језици кроз музику и уметност''.

:
Погледајте део атмосфере кроз фотографије:

Осигурање ученика

Датум: 16. Septembar 2019 10:25 Категорија: Обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ, РОДИТЕЉЕ И ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ ОБАВЕШТАВАМ УЧЕНИКЕ, РОДИТЕЉЕ И ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ ДА ЋЕ СЕ НА ОСНОВУ ОДЛУКЕ САВЕТА РОДИТЕЉА ОД ДАНАС ПА ДО 01.10.2019. УПЛАЋИВАТИ ОСИГУРАЊЕ УЧЕНИКА. ИЗНОС ОСИГУРАЊА ИЗНОСИ 450 ДИНАРА, ЈЕДНОКРАТНО ПО УЧЕНИКУ, ЗА ЦЕЛУ ГОДИНУ И ВАЖИ 24.ЧАСА ДНЕВНО ДО 31.8.2020. ГОДИНЕ. НОВАЦ ЋЕ ПРИКУПЉАТИ ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ, КОЈИ ЋЕ ПРИКУПЉЕНИ НОВАЦ ЗАЈЕДНО СА ПОТПИСАНИМ СПИСКОМ УЧЕНИКА КОЈИ СУ ПЛАТИЛИ ОСИГУРАЊЕ, ПРЕДАТИ РАЧУНОВОДСТВУ. СТАРЕШИНЕ ИМАЈУ ОБАВЕЗУ ДА РОДИТЕЉЕ ОБАВЕСТЕ О ОБАВЕШТЕЊУ, РОКУ ПЛАЋАЊА, А ПОТРЕБНО ИХ ЈЕ И ИНФОРМИСАТИ КОЈИ СУ УЧЕНИЦИ ПЛАТИЛИ ОСИГУРАЊЕ. СВАКОМ УЧЕНИКУ ОДЕЉЕЊСКИ СТАРЕШИНА НАКОН УПЛАТЕ ДАЈЕ ЈЕДАН ПРИМЕРАК ОВЕРЕНЕ ПРИЗНАНИЦЕ ДОК ДРУГИ ЗАДРЖАВА КОД СЕБЕ. СПИСАК СВИХ УЧЕНИКА КОЈИ СУ ПЛАТИЛИ ОСИГУРАЊЕ ОДЕЉЕЊСКИ СТАРЕШИНАДОСТАВЉА РАЧУНОВОДСТВУ. 16.9.2019 ДИРЕКТОР

ХВАЛИМО СЕ, ИМАМО ЧИМЕ

Датум: 29. Avgust 2019 09:19 Категорија: Обавештења

ХВАЛИМО СЕ, ИМАМО ЧИМЕ – У Летњој научној школи, јединственом програму  ИС Петница боравила је ученица наше школе Анастасија Олуић!

КАЛЕНДАР УПИСА

Датум: 16. Jun 2019 22:18 Категорија: Обавештења

специјализована ИТ одељења у гимназијама

Датум: 05. Maj 2019 20:15 Категорија: Обавештења

Васкршњи вашар

Датум: 25. April 2019 11:55 Категорија: Обавештења

У ХОЛУ НОВЕ ШКОЛЕ У ТОКУ ЈЕ ВАСКРШЊИ ВАШАР КОЈИ ТРАЈЕ ДО 17 ЧАСОВА.
УЧЕСТВУЈУ УЧЕНИЦИ МЛАЂИХ РАЗРЕДА, УЧЕНИЦИ ОДЕЉЕЊА 63 И МОДЕЛАРСКИХ СЕКЦИЈА.
ПРИХОД ЈЕ НАМЕЊЕН КУПОВИНИ МАТЕРИЈАЛА ЗА ЧАСОВЕ И ОДЛАСКУ У БИОСКОП.
ДОБРОДОШЛИ!

ИСПОД ЈЕ ДЕО ФОТОГРАФИЈА СА МАНИФЕСТАЦИЈЕ.

ПРОЛЕЋНИ РАСПУСТ

Датум: 22. April 2019 18:14 Категорија: Обавештења

ПРОЛЕЋНИ РАСПУСТ ЗА УЧЕНИКЕ ПОЧИЊЕ У ПЕТАК, 26.4.2019. ГОД. И ТРАЈЕ ДО ПЕТКА, 3.5.2019. ГОДИНЕ.

Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»Ñ‚ат слика за ускрс
Пролећни распуст за ученике почиње у петак, 26.4.2019. год. и траје до петка, 3.5.2019. године.
Први наставни дан је понедељак, 6.5.2019. год.
Настава ће почети 6. маја по следећем распореду:
3. и 4. разред као и старији разреди - прва смена,
1. и 2. разред -поподневна смена.

Свим ученицима и родитељима желимо срећне празнике!
Колектив ОШ "Војвода Степа"

„Оживљавање старих заната“

Датум: 22. April 2019 18:07 Категорија: Новости

„Оживљавање старих заната“

У оквиру међународног пројекта "Оживљавање старих заната" ученици могу да се упознају и са старозанатским техникама и вештинама у обради глине, а ту су и ковачи, грнчари, опанчари, калиграфи, ткачи и други мајстори. Едукатори у свом раду промовишу, подстичу и настоје да све циљеве пројекта приближе ученицима и да их заинтересују за активно учешће у радионицама које организују у нашој школи.
Наша школа је једна од школа у којој се реализује овај пројекат.
Ученицима првог и другог разреда, као и ученицима изборног предмета Цртање, сликање и вајање   је све било необично и ново, мало њих је имало прилике да дође у непосредан контакт са радом и занатским техникама.
 Врло лако кроз игру могу да науче пошто им се на едукативан начин приближе занати и технике након чега  они на лицу места могу да направе неки производ, што су и учинили.
Kроз занате се препознаје национални идентитет, негују обичаји и чува традиција, тако можемо да се представимо, имамо особености и разликујемо се од других култура и народа.
„Оно што видимо, није оно што видимо, већ оно што јесмо.“