Елена Животић - ђак генерације 2023/2024.

Захвалница

Новости

Недеља свести о мозгу 2018. – научнопопуларна манифестација Ученици седмог разреда су у среду 14.03.2018. године у пратњи наставника биологије Биљане Лисковић и Виолете А. Дупор посетили Галерију науке и технике (САНУ) и пружили подршку манифестацији која се ове године одржава под слоганом Све стране свести и приликом тога неизмерно уживали у лову на свест, изложби постера, изложби микроскопских препарата, демонстацији експеримената – где су показали изванредно знање у начину комуникације нервних ћелија са другим ћелијама, неуротрансмитерима, мембранском потенцијалу, грађи нервног система... Ученици су учествовали и у наградној игри за бесплатан escape room. Верујем да ће они бити срећни добитници. Виолета А. Дупор

Пројекат:

Датум: 25. Mart 2019 15:32 Категорија: Новости

Наша школа и школско двориште су оплемењени радовима ученика петог и шестог разреда, под менторством наставнице Јелене Арсеновић, радовима са часа технике и технологије,наставна област - моделовање.
У нашој школи и дворишту, деца и врапци су добродошли!
Фотографија корисника Jelena Ilić Arsenović

Дан школе

Датум: 22. Mart 2019 09:09 Категорија: Новости

ДЕО КОЛЕКТИВА НАШЕ ШКОЛЕ И НАСТАВНИКА У ПЕНЗИЈИ

МИ ОБРАЗУЈЕМО, ПОДРЖАВАМО И ВОЛИМО НАШУ ДЕЦУ
ДОБРО НАМ ДОШЛИ ПРВАЦИ !

ФОТОГРАФИЈЕ СА ПРИРЕДБЕ МОЖЕТЕ ПОГЛЕДАТИ ИСПОД. Прочитај...

"The gift machine"

Датум: 18. Januar 2019 18:21 Категорија: родитељи

Представа "The gift machine" одржана је 27.12.2018.у 18 часова у малој сали наше школе за родитеље и 28.12.2018. у 12 часова за наше ђаке. Организовале су је наставнице енглеског језика Ана Радић и Сузана Боровић  у сарадњи с професорима разредне наставе. У представи су учествовали ученици од 1.до 4.разеда.

Рециклирај и ти

Датум: 14. Decembar 2018 16:19 Категорија: ученици

Моделарска секција наше школе, под менторством наставнице Јелене Арсеновић, је овогодишње новогодишње украсе правила од рециклираног материјала.Било је корисно, креативно и забавно. Рециклирај и ти!

Посета Фестивалу науке 2018.

Датум: 12. Decembar 2018 20:40 Категорија: Новости

Ученици ОШ "Војвода Степа" су посетили Фестивал науке 2018.

Погледајте видео запис

аутор: наст. Ранка Зиндовић

„Једно дрво за једног ратника“

Датум: 12. Decembar 2018 20:05 Категорија: Новости

Општина Вождовац постала део пројекта „Једно дрво за једног ратника“.

Ђаци основних школа „Војводе Степе“ и „Јајинци“ посадили су у петак 23. новембра саднице у двориштима својих школа у оквиру пројекта „Једно дрво за једног ратника“ а поводом обележавања сто година од завршетка Првог светског рата. Дан раније саднице су посађене и у дворишту цркве Свете Тројице такође на територији Вождовца.

ИТ караван

Датум: 27. Mart 2018 14:40 Категорија: Новости

ОШ "Војвода Степа" се укључила у ИТ караван који је обишао Србију обрађивањем теме "Безбедност деце на Интернету" на  часовиима информатике и рачунарства, као и укључењем уживо у пренос едукативне представе "Како да упропастите сопствени живот онлајн". Наставница информатике и рачунарства, Јелена Арсеновић.

Фотографије, снимак представе и укључење, можете погледати на линку испод. Топло препоручујемо свим ученицима и родитељима.

Новогодишња дечја даривања

Датум: 01. Januar 2018 15:23 Категорија: ученици

Едукативни дани

Датум: 27. Novembar 2017 17:04 Категорија: наставници

Едукативни дани у ОШ "Војвода Степа" кроз разне образовне и васпитне теме а неке од њих су "Методологија рада на часовима одељењских заједница" кат. бр. 50, Основе закона у бразовању итд.

Посета Ботаничкој башти „Јевремовац“

Датум: 29. Jun 2017 15:39 Категорија: ученици

Ученици петог разреда су у пратњи наставника биологије Биљане Лисковић и Виолете А. Дупор и наставника грађанског васпитања Тијане Јововић посетили Ботаничку башту „Јевремовац“ у уторак, 06.06.2017. године.