Елена Животић - ђак генерације 2023/2024.

Захвалница

Обавештење за родитеље и ученике

Датум: 02. Jun 2023 17:00 Категорија: Обавештења

Поштовани родитељи и ученици,

На основу Закључка Владе Републике Србије од 1.јуна 2023.године обавештавамо вас о следећем:

У складу са календарима образовно-васпитног рада за основне и средње школе, којима је дата могуhност одступања од утврђеног броја наставних дана до 5%, друго полугодишта школске 2022/2023. године за ученике основне и средње школе, у делу који се односи на редовну наставу завршава  се у уторак, 6. јуна 2023. године.

Све остале активности предвиђене календарима образовно-васпитног рада за    основне и средње школе остварују се и даље како је утврђено.

Потребно је да школа утврди предлог закључних оцена на крају школске године најкасније до 6.јуна 2023.године. Приликом упознавања ученика и родитеља са предлогом закључне оцене наставник даје сугестије ученику о томе на који начин могу да уколико желе поправе, оцену.

Школа ће сваком ученику који није задовољан предлогом закључене оцене обезбедити услове да ту исту оцену и поправи уколико покаже резултат који је основа за поправљање оцене.

Школа ће извршити анкетирање родитеља чији ученици похађају продужени боравак и на основу резултата анкете организовати рад продуженог боравка до 20.јуна 2023.године.

Све активности које се односе на организацију и реализацију

завршног испита за ученике осмог разреда спроводе се у складу са годишњим    планом. Такође, све активности које се односе на разредне и поправне испите,   спроводе се у складу са годишњим планом.

С поштовањем

директор школе