Обавештења

Обавештања

Осигурање ученика

Датум: 16. Septembar 2019 10:25 Категорија: Обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ, РОДИТЕЉЕ И ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ ОБАВЕШТАВАМ УЧЕНИКЕ, РОДИТЕЉЕ И ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ ДА ЋЕ СЕ НА ОСНОВУ ОДЛУКЕ САВЕТА РОДИТЕЉА ОД ДАНАС ПА ДО 01.10.2019. УПЛАЋИВАТИ ОСИГУРАЊЕ УЧЕНИКА. ИЗНОС ОСИГУРАЊА ИЗНОСИ 450 ДИНАРА, ЈЕДНОКРАТНО ПО УЧЕНИКУ, ЗА ЦЕЛУ ГОДИНУ И ВАЖИ 24.ЧАСА ДНЕВНО ДО 31.8.2020. ГОДИНЕ. НОВАЦ ЋЕ ПРИКУПЉАТИ ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ, КОЈИ ЋЕ ПРИКУПЉЕНИ НОВАЦ ЗАЈЕДНО СА ПОТПИСАНИМ СПИСКОМ УЧЕНИКА КОЈИ СУ ПЛАТИЛИ ОСИГУРАЊЕ, ПРЕДАТИ РАЧУНОВОДСТВУ. СТАРЕШИНЕ ИМАЈУ ОБАВЕЗУ ДА РОДИТЕЉЕ ОБАВЕСТЕ О ОБАВЕШТЕЊУ, РОКУ ПЛАЋАЊА, А ПОТРЕБНО ИХ ЈЕ И ИНФОРМИСАТИ КОЈИ СУ УЧЕНИЦИ ПЛАТИЛИ ОСИГУРАЊЕ. СВАКОМ УЧЕНИКУ ОДЕЉЕЊСКИ СТАРЕШИНА НАКОН УПЛАТЕ ДАЈЕ ЈЕДАН ПРИМЕРАК ОВЕРЕНЕ ПРИЗНАНИЦЕ ДОК ДРУГИ ЗАДРЖАВА КОД СЕБЕ. СПИСАК СВИХ УЧЕНИКА КОЈИ СУ ПЛАТИЛИ ОСИГУРАЊЕ ОДЕЉЕЊСКИ СТАРЕШИНАДОСТАВЉА РАЧУНОВОДСТВУ. 16.9.2019 ДИРЕКТОР

ХВАЛИМО СЕ, ИМАМО ЧИМЕ

Датум: 29. Avgust 2019 09:19 Категорија: Обавештења

ХВАЛИМО СЕ, ИМАМО ЧИМЕ – У Летњој научној школи, јединственом програму  ИС Петница боравила је ученица наше школе Анастасија Олуић!

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 21. Avgust 2019 15:44 Категорија: Обавештења

ОШ „ВОЈВОДА СТЕПА“
ОБАВЕШТЕЊЕ

ОБАВЕШТАВАМО УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ ДА НАСТАВА У ШКОЛСКОЈ 2019/2020. ГОДИНИ
ПОЧИЊЕ
У ПОНЕДЕЉАК 02.9.2019. ГОДИНЕ.

* УЧЕНИЦИМА СТАРИЈИХ РАЗРЕДА  (5-8) , НАСТАВА ПОЧИЊЕ У 08.00 ЧАСОВА.

* УЧЕНИЦИ ДРУГОГ  РАЗРЕДА     НАСТАВУ ЋЕ ПОХАЂАТИ ОД 08.00 ЧАСОВА.

* УЧЕНИЦИМА 3. И 4. РАЗРЕДА НАСТАВА ЋЕ ПОЧЕТИ У 13.30 ЧАСОВА

*ПРИЈЕМ УЧЕНИКА
ПРВОГ РАЗРЕДА ЋЕ БИТИ ОРГАНИЗОВАН У ПОСЛЕПОДНЕВНИМ ЧАСОВИМА.
ПРИРЕДБА  ЋЕ СЕ РЕАЛИЗОВАТИ
У СПОРТСКОЈ САЛИ ОД 17.30 ЧАСОВА.
У ПРВОЈ НЕДЕЉИ УЧЕНИЦИ ПРВОГ РАЗРЕДА ЋЕ НАСТАВУ ПОХАЂАТИ
ОД 08.00 ЧАСОВА (ОД УТОРКА).

СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ РОДИТЕЉИ ЋЕ ДОБИТИ НАКОН ПРИРЕДБЕ
КАДА  СА УЧИТЕЉИЦАМА  ОДУ У УЧИОНИЦЕ.

СПИСАК УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА ПО ОДЕЉЕЊИМА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕН 02.9.2015.ГОДИНЕ.

КАЛЕНДАР УПИСА

Датум: 16. Jun 2019 22:18 Категорија: Обавештења

специјализована ИТ одељења у гимназијама

Датум: 05. Maj 2019 20:15 Категорија: Обавештења

Васкршњи вашар

Датум: 25. April 2019 11:55 Категорија: Обавештења

У ХОЛУ НОВЕ ШКОЛЕ У ТОКУ ЈЕ ВАСКРШЊИ ВАШАР КОЈИ ТРАЈЕ ДО 17 ЧАСОВА.
УЧЕСТВУЈУ УЧЕНИЦИ МЛАЂИХ РАЗРЕДА, УЧЕНИЦИ ОДЕЉЕЊА 63 И МОДЕЛАРСКИХ СЕКЦИЈА.
ПРИХОД ЈЕ НАМЕЊЕН КУПОВИНИ МАТЕРИЈАЛА ЗА ЧАСОВЕ И ОДЛАСКУ У БИОСКОП.
ДОБРОДОШЛИ!

ИСПОД ЈЕ ДЕО ФОТОГРАФИЈА СА МАНИФЕСТАЦИЈЕ.

ПРОЛЕЋНИ РАСПУСТ

Датум: 22. April 2019 18:14 Категорија: Обавештења

ПРОЛЕЋНИ РАСПУСТ ЗА УЧЕНИКЕ ПОЧИЊЕ У ПЕТАК, 26.4.2019. ГОД. И ТРАЈЕ ДО ПЕТКА, 3.5.2019. ГОДИНЕ.

Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»Ñ‚ат слика за ускрс
Пролећни распуст за ученике почиње у петак, 26.4.2019. год. и траје до петка, 3.5.2019. године.
Први наставни дан је понедељак, 6.5.2019. год.
Настава ће почети 6. маја по следећем распореду:
3. и 4. разред као и старији разреди - прва смена,
1. и 2. разред -поподневна смена.

Свим ученицима и родитељима желимо срећне празнике!
Колектив ОШ "Војвода Степа"

„Оживљавање старих заната“

Датум: 22. April 2019 18:07 Категорија: Новости

„Оживљавање старих заната“

У оквиру међународног пројекта "Оживљавање старих заната" ученици могу да се упознају и са старозанатским техникама и вештинама у обради глине, а ту су и ковачи, грнчари, опанчари, калиграфи, ткачи и други мајстори. Едукатори у свом раду промовишу, подстичу и настоје да све циљеве пројекта приближе ученицима и да их заинтересују за активно учешће у радионицама које организују у нашој школи.
Наша школа је једна од школа у којој се реализује овај пројекат.
Ученицима првог и другог разреда, као и ученицима изборног предмета Цртање, сликање и вајање   је све било необично и ново, мало њих је имало прилике да дође у непосредан контакт са радом и занатским техникама.
 Врло лако кроз игру могу да науче пошто им се на едукативан начин приближе занати и технике након чега  они на лицу места могу да направе неки производ, што су и учинили.
Kроз занате се препознаје национални идентитет, негују обичаји и чува традиција, тако можемо да се представимо, имамо особености и разликујемо се од других култура и народа.
„Оно што видимо, није оно што видимо, већ оно што јесмо.“

50. ОПШТИНСКА СМОТРА „ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ“

Датум: 12. April 2019 15:53 Категорија: Обавештења

50. ОПШТИНСКА СМОТРА „ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ“
ОШ "ВОЈВОДА СТЕПА" БЕОГРАД-ВОЖДОВАЦ, 07.04.2019.

РЕЗУЛТАТИ

ПЛАСМАНИ

ЧЕСТИТАМО СВИМ УЧЕСНИЦИМА, А ПЛАСИРАНИМ НА ГРАД ЖЕЛИМО МНОГО СРЕЋЕ И УСПЕХА.

Резултат слика за ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ
ПОСЕБНО СМО ПОНОСНИ НА УЧЕНИКЕ НАШЕ ШКОЛЕ КОЈИ СУ ОСВОЈИЛИ ШЕСТ ОД ОСАМ ПРВИХ МЕСТА У ЕКИПНОМ ПЛАСМАНУ, КАО И ПРВО МЕСТО У УКУПНОМ ПЛАСМАНУ ШКОЛА. БРАВО!

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ 12,13.4.2019.

Датум: 10. April 2019 14:14 Категорија: Обавештења

ОШ “Војвода Степа“

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕД
ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ  12,13.4.2019.  –

• Пробни испит је прилика да се ученици упознају са редоследом корака, обавезама и правима у вези са завршним испитом.
  • На пробном испиту ученици ће имати прилику да на непознатим задацима провере своје знање у одређеној области предмета.
  • На пробном испиту ученици ће анонимно попуњавати упитник.
  • Резултати са пробног завршног испита се не претварају у оцене ученика и не слиже за оцењивање ученика.
  • Резултате са завршног испита наставници треба да користе у планирању активности за припремање ученика за завршни испит.
  • Ученици ће у два дана радити три теста 12. априла 2019. у 12.00 – тест из математике и тог дана попуњавају анонимни упитник.  У суботу 13.4.2019. у 09.00 – тест из српског језика и комбиновани тест у 11.30 ,  са паузом од пола сата између два двосатна термина.
  • Напомена: Изузетно у складу са потребама појединих ученика који су били спречени да приступе испиту, школа може одредити додатни термин у току прве седмице након пробног тестирања.