Дечја недеља

Мостови међу генерацијама…>>
Мали недељни ручак…>>

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

"Подршка породици - најбоља подршка деци"

Програм
Активности за време трајања дечје недеље од 5. до 11. октобра 2015. године

Ове године, Дечија недеља ће бити још једна прилика да се, поштујући одговарајућа међународна и национална документа као и позитивне прописе, створе још бољи услови за остваривање права детета на живот у породици.
Због тога, Програм активности у 2015. години одвијаће се под мотом:

ПОДРШКА ПОРОДИЦИ – НАЈБОЉА ПОДРШКА ДЕЦИ!

Дечија недеља има дугу и богату традицију. Иако се на нашим просторима обележава од 1934. године, Законом о друштвеној бризи о деци, уведена је 1987. на предлог организације Пријатељи деце Србије. Од тада се одвија сваке
године у првој пуној недељи у месецу октобру.
Током протеклих година мисија Дечије недеље се развијала, а ова национална манифестација постала је модел свестране сарадње државе, различитих цивилних и струковних организација, као и повезивања важних актера и чинилаца који удружени делују ка истом циљу – побољшању положаја детета у Србији.
Уз подршку и покровитељство Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, у реализацији активности Дечје недеље учествују владине институције, организације и удружења грађана.
Дечија недеља указује на стварни положаја детета и младих у друштву, скреће пажњу на дете као носиоца права да одраста у што бољим условима у породици, локалној заједници и друштву у целини. На тај начин Дечја недеља у континуитету сензибилише јавност на потребу за континуинирано остваривање дечјих права у нашем друштву и доприноси амбијенту који пружа једнаке шансе за развој и остварење пуног потенцијала деце, као и њихово учешће у друштвеном животу.
Дечија недеља препознатљиво и видљиво указује на важна и актуелна питања, истичући потребу даљег развоја савременог националног система за промоцију и заштиту дечијих права. Такође, Дечја недеља подстиче унапређење положаја детета у нашем друштву кроз континуинирани развој свих услова, и пружање финансијске, социјалне, здравствене, културне и образовне подршке за остварење ових циљева.
Ове године у реализацији Програма активности за време трајања Дечје недеље сви актери пружиће допринос стварању повољнијих услова за подизање деце и својим активностима допринети јачању свести о потреби стварања друштвених услова за живот у породици која има унутрашњу стабилност и социјалну сигурност, у којој су сви њени чланови укључени у свет рада и стварања према својим могућностима.
Програм активности Дечије недеље чини низ активности на републичком и локалном нивоу, уз пуно учешће деце и младих.

Општи циљеви дечије недеље су…>>
Програм активности за време трајања Дечије недеље 2015…>>