ЛЕТОПИС 2020/2021.

QR CODE летопис

ШКОЛЕ ЗА 21. ВЕК

Пројекат: "Здрава храна – побољшање навика у исхрани"

micro:bit

Школе за 21. век - micro:bit

Fizi Bizi Fest

Физи Бизи Фест (ФБФ 11)

Датум: 03. Decembar 2021 14:57 Категорија: Новости

Физи Бизи Фест (ФБФ 11) је међународни научно-популарни догађај који већ десет година уназад промовише науку међу децом и младима. ФБФ 11 је један од најважнијих образовних догађаја који промовише бављење науком, он је место окупљања талентоване деце и младих, као и стручњака који се активно баве науком. Програм ФБФ 11 има за циљ развијање интересовања и љубави према науци, подизање нивоа научне писмености и свести о значају науке у савременом друштву. Јубиларни ФБФ 11 обухвата три целине: научно-експерименталне поставке (где деца и млади презентују науку својим вршњацима и код њих развијају интересовање и љубав према науци), научно-популарна предавања намењена различитим узрастима и такмичење ученичких истраживачких радова у виду постер презентација.

Backhand Index Pointing Down Emoji (U+1F447)ПРОЧИТАЈ

Шта наука каже?

Споља, процес зрења воћа се огледа у промени боје, мириса и тврдоће. Са унутрашње стране долази до промене састава јер се скроб који чини воће претвара у шећер.

Понекад се воће у продавници, посебно крушке,банане... продаје незрело.

Чули сте да „једна лоша јабука поквари цео грм“. Истина је.

Елена Животић и Дуња Милосављевић, ученице шестог разреда, информисаће вас више о зрењу воћа и да ли можете да убрзате тај процес.