„Оживљавање старих заната“

Датум: 22. April 2019 18:07 Категорија: Новости

„Оживљавање старих заната“

У оквиру међународног пројекта "Оживљавање старих заната" ученици могу да се упознају и са старозанатским техникама и вештинама у обради глине, а ту су и ковачи, грнчари, опанчари, калиграфи, ткачи и други мајстори. Едукатори у свом раду промовишу, подстичу и настоје да све циљеве пројекта приближе ученицима и да их заинтересују за активно учешће у радионицама које организују у нашој школи.
Наша школа је једна од школа у којој се реализује овај пројекат.
Ученицима првог и другог разреда, као и ученицима изборног предмета Цртање, сликање и вајање   је све било необично и ново, мало њих је имало прилике да дође у непосредан контакт са радом и занатским техникама.
 Врло лако кроз игру могу да науче пошто им се на едукативан начин приближе занати и технике након чега  они на лицу места могу да направе неки производ, што су и учинили.
Kроз занате се препознаје национални идентитет, негују обичаји и чува традиција, тако можемо да се представимо, имамо особености и разликујемо се од других култура и народа.
„Оно што видимо, није оно што видимо, већ оно што јесмо.“