ГЕОГРАФИЈА 5

ОБАВЕШТЕЊЕ О НАЧИНИМА РАДА НАСТАВНИКА ГЕОГРАФИЈЕ У ВАНРЕДНОЈ СИТУАЦИЈИ

1
9.3.2020.    Поздрав.Имали сте прилику да данас пратите наставу преко РТС 3,тема је била :Рељеф,ерозија и акумулација.Ми смо те садржаје радили на часу па сте сада могли да обновите и утврдите знања.

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ОСНОВУ 1. РТС3 ЧАСА: Нина,Алекса,Марија,Војин

АТМОСФЕРА (ПАЖЉИВО ЧИТАТИ И УЧИТИ СА РАЗУМЕВАЊЕМ);

0
1.4.2020.КЛИМА,КЛИМАТСКИ ФАКТОРИ И ТИПОВИ КЛИМЕ

ДОМАЋИ ЗАДАТАК - АТМОСФЕРА. СЛАТИ НА МЕЈЛ ОД 10 - 12. АПРИЛА (НЕ ПРЕ ТОГА)! ПОЗДРАВ!

8
.4.2020. ХИДРОСФЕРА-УВОД(СВЕТСКО МОРЕ,ОСОБИНЕ МОРСКЕ ВОДЕ)

1
4.4.2020. ВОДЕ НА КОПНУ-РЕКЕ,ЈЕЗЕРА

2
2.4.2020.ЗАГАЋИВАЊЕ ВОДА(човек и вода):Имали сте прилику да испратите ову тему на РТС-3,ово су вама врло познате ствари и многи од вас су о њима причали у оквиру предмета-Чувари природе.Чули сте о разликама између поплава и бујица,о узроцима и последицама ових природних појава.Немате домаћи задатак који шаљете већ је ваш задатак да размислите о томе на који начин се све воде загађују и како то можемо спречити и умањити.Прочитајте лекцију у уџбенику на страни 146-149.Сетите се већих поплава у Србији (пр.Обреновац)и последица ових поплава.Поздрав!

27.4.2020.Обавештење за
 петаке:у четвртак 30.4.2020. у 8 сати ујутру на сајту школе ће бити окачен тест-домаћи из области Хидросфера.Тест са одговорима треба послати предметном наставнику до краја дана( дакле имате четвртак цео дан да решите питања и пошаљете одговоре) на мејл!

30. април. 2020. ТЕСТ - ДОМАЋИ ЗАДАТАК ЗА 5. РАЗРЕД (ПРЕДАЈЕ СЕ САМО ДАНАС! КО ЗАКАСНИ - НЕ ШАЉЕ):

4.52020.РАСПРОСТРАЊЕНОСТ БИЉНОГ И ЖИВОТИЊСКОГ СВЕТА НА ЗЕМЉИ-БИОСФЕРА

13.мај.2020.. Угроженост и заштита живог света на Земљи. НАПОМЕНА:домаћи задатак из текста раде и шаљу на преглед ученици 5/1 и 5/2 у означеним терминима.Ученици 5/3 и 5/4 не раде и не шаљу задатак.

20.мај.2020.Испратити наставу на РТС 3 ради обнављања појмова и садржаја из области Хидросфера.Поздрав!
27.мај.2020.Испратити наставу на РТС 3 ради обнављања појмова и садржаја из области Биосфера.Поздрав!