Новости

Недеља свести о мозгу 2018. – научнопопуларна манифестација Ученици седмог разреда су у среду 14.03.2018. године у пратњи наставника биологије Биљане Лисковић и Виолете А. Дупор посетили Галерију науке и технике (САНУ) и пружили подршку манифестацији која се ове године одржава под слоганом Све стране свести и приликом тога неизмерно уживали у лову на свест, изложби постера, изложби микроскопских препарата, демонстацији експеримената – где су показали изванредно знање у начину комуникације нервних ћелија са другим ћелијама, неуротрансмитерима, мембранском потенцијалу, грађи нервног система... Ученици су учествовали и у наградној игри за бесплатан escape room. Верујем да ће они бити срећни добитници. Виолета А. Дупор

„Једно дрво за једног ратника“

Датум: 12. Decembar 2018 20:05 Категорија: Новости

Општина Вождовац постала део пројекта „Једно дрво за једног ратника“.

Ђаци основних школа „Војводе Степе“ и „Јајинци“ посадили су у петак 23. новембра саднице у двориштима својих школа у оквиру пројекта „Једно дрво за једног ратника“ а поводом обележавања сто година од завршетка Првог светског рата. Дан раније саднице су посађене и у дворишту цркве Свете Тројице такође на територији Вождовца.

ИТ караван

Датум: 27. Mart 2018 14:40 Категорија: Новости

ОШ "Војвода Степа" се укључила у ИТ караван који је обишао Србију обрађивањем теме "Безбедност деце на Интернету" на  часовиима информатике и рачунарства, као и укључењем уживо у пренос едукативне представе "Како да упропастите сопствени живот онлајн". Наставница информатике и рачунарства, Јелена Арсеновић.

Фотографије, снимак представе и укључење, можете погледати на линку испод. Топло препоручујемо свим ученицима и родитељима.

Новогодишња дечја даривања

Датум: 01. Januar 2018 15:23 Категорија: ученици

Едукативни дани

Датум: 27. Novembar 2017 17:04 Категорија: наставници

Едукативни дани у ОШ "Војвода Степа" кроз разне образовне и васпитне теме а неке од њих су "Методологија рада на часовима одељењских заједница" кат. бр. 50, Основе закона у бразовању итд.

Посета Ботаничкој башти „Јевремовац“

Датум: 29. Jun 2017 15:39 Категорија: ученици

Ученици петог разреда су у пратњи наставника биологије Биљане Лисковић и Виолете А. Дупор и наставника грађанског васпитања Тијане Јововић посетили Ботаничку башту „Јевремовац“ у уторак, 06.06.2017. године.

Посета Свратишту

Датум: 29. Novembar 2016 22:48 Категорија: Новости

Акција - за Свратиште

Будимо хумани!

Ученици школе у сарадњи са Ученичким парламентом, педагогом школе Иваном Аврамовић и наставником биологије Виолетом А. Дупор су се одазвали акцији прикупљања зимске носиве обуће, зимске гардеробе и слаткиша за децу из Свратишта у Крфској улици, као и њеној реализацији.

Свратиште посећују деца са улице, деца на улици и деца која са породицом живе на улици.

Циљ акције је прикупљање хиљаду пари зимске носиве обуће и велики број суграђана се одазвао, а са поносом можемо да кажемо и наша школа.

Међутим, свака помоћ у виду одеће, хране, школског прибора је добродошла свратишту и деци.
Ученици, родитељи наше школе су увек добронамерни и несебично желе да помогну свима којима је помоћ, подршка неопходна. Хвала,

Виолета А. Дупор

ААктивност: Join the great #OrigamiMigration

Датум: 02. Novembar 2016 21:54 Категорија: Новости

ИЗВЕШТАЈ О ДОЊАНИ

П
РЕЗЕНТАЦИЈА

Избор уџбеника

Датум: 19. April 2016 12:08 Категорија: родитељи

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

Обавештавамо  родитеље да је у току  процедура избора уџбеника који ће се користити у настави наредне три школске године ( 2016 /17 ; 2017 / 18 ; 2018 / 19 )

Подршка програмима образовања о заштити природе у основним школама

Датум: 12. Januar 2016 08:54 Категорија: Новости

У циљу подршке организацији трећег Сајма науке у вождовачкој ОШ „Војвода Степа“ у Београду, Завод за заштиту природе Србије је учествовао у реализацији програмске целине за област екологија. Овом приликом, ученици су представили своје тематске постер презентације, идејне пројекте и моделе везане за еколошке појаве гостима из стручних институција и организација и родитељима који су у великом броју дошли да подрже пројекте своје деце. Са ученицима на тему заштите природе и врста, разговарао je мр Растко Ајтић, стручни сарадник Завода.
     Из Завода су нам стигле похвале :"Колега Растко Ајтић нам је пренео утиске са Сајма науке одрћаном у вашој школи и имао је само речи похвале о вашим активностима. Надамо се да ћемо и убудуће моћи да дамо и конкретнију подршку вашим активностима. Волели би да вест о организацији Сајма поставимо и на наш сајт"."

Кроз свет инсеката Србије

Датум: 13. Novembar 2015 01:04 Категорија: ученици

У петак, 30.10. 2015. године, ученици петог разреда су у пратњи наставника грађанског васпитања Тијане Јововић и наставника биологије Биљане Лисковић и Виолете А. Дупор посетили изложбу - Кроз свет инсеката Србије - у Галерији Природњачког музеја. Аутор изложбе дипл инг Александар Стојановић, конзерватор ентемолог, је младе посетиоце- ученике упознао са врстама које је у природи готово немогуће видети на једном месту: воденим цветовима, вилиним коњицима, балегарима, скакавцима, зрикавцима... до разних врста дневних и ноћних лептира. Ученици су помно слушали излагање, учестововали у разговору, фотографисали најинтересантније примерке.

Виолета А. Дупор