ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

БЕОГРАД

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

Поштовани,

Од стране  Министарства  просвете  27.11.2020. обавештени смо о новим мерама за организацију рада и измени школског календара о образовно васпитном раду  у школској 2020/2021.:

-У првом циклусу основне школе  1-4 , наставља се непосредни образовно васпитни рад према изабраном моделу организације наставе, у оквиру постојећег   оперативног плана рада школе.

- У другом циклусу  основне школе 5-8, образовно васпитни рад оствариваће се  путем наставе на даљину, уз коришћење одговарајућих платформи ( у ОШ „Војвода Степа“ изабрана је платформа Google учионица), односно система за управљање учењем  и путем Јавног  медијског сервиса Србије.

Такође  у складу са одлуком о промени календара образовно васпитног рада, обавештени смо да се прво полугодиште завршава 18.12.2020., да зимски распуст траје од 21.12.2020.  до 15.01.2021. године а да друго полугодиште почиње 18.01.2021. године.

Од најважнијих  информација које  су дефинисане упутством за организацију рада у наведеном периоду издвајамо информацију да смо све писмене провере за ученике од петог до осмог разреда а које нису реализоване, одложили за друго полугодиште. План писмених провера за друго полугодиште ће бити доступан од 10.01.2021. године

Оцене које су ученици добили у току непосредног образовно васпитног рада од почетка ове школске године и подаци о напредовању ученика и оцене које ће ученицима  бити дате у периоду  до завршетка првог полугодишта омогућиће извођење закључне оцене.

Ученици ће пре последње наставне недеље  бити упознати са предлогом закључне оцене.  Уколико је ученик незадовољан предлогом закључне оцене, имаће могућност усмене провере непосредно у школи уз претходни договор са предметним наставником  у вези термина.

Сва евентуална питања , предлоге,   можете упутити  на e- mail    [email protected]

У нади  да ће се здравствена ситуација поправити,
Са поштовањем
02.12.2020.                                                                                                         директор