ТИТ 5

Оливера Матић
Јелена Арсеновић
Бранко Арсеновић

ИЗРАДА ТЕХНИЧКЕ ДОКУМЕНТАЦИЈЕ ОДАБРАНОГ ПРОИЗВОДА  (17.03.2020.)
Драги петаци,
прочитајте текст лекције, а затим пратите упутство и нацртајте технички цртеж у вашим свескама.
Успешан рад вам желимо!!!
Ваши наставници

Лекција

Задатак за петаке

СТАЛАК ЗА ТЕЛЕФОН- ПРАКТИЧАН РАД (24.03.2020.)
Драги петаци,
ове недеље крећемо са моделовањем.
Задатак за вас је практична израда сталка за телефон, на основу цртежа који смо урадили прошле недеље. За израду  користите тањи картон (можете користити корице старог блока за цртање). Након израде украсите сталак по слободном избору (колаж папир, шљокице, различите боје и друго). Завршен рад сликајте, а затим фотографију поставите на гугл учионицу.
Срећан рад!!!

САОБРАЋАЈ- ОБНАВЉАЊЕ ГРАДИВА  (25.03.2020.)       Час је реализован на РТС 3.
Подела саобраћаја и врсте саобраћајних средстава
Драги петаци,
на овом часу смо поновили знања о саобраћају која смо усвојили у првом полугодишту.
Погледајте презентацију и анимирани филм ,,Точак кроз историју''.

презентација 1

ф
илм

САОБРАЋАЈ 2.ДЕО- ОБНАВЉАЊЕ ГРАДИВА  (31.03.2020.)
Регулисање и безбедност друмског саобраћаја
Драги петаци,
поновићемо знања о саобраћају која смо стекли у првом полугодишту.
Погледајте презентацију 2 Саобраћај 2. део, подсетите се презентације са претходног часа, а затим урадите задатак број 3. У свесци одговорите на питања, па задатак поставите у гугл учионицу (задатак можете одрадити  и у Word-у уколико се сналазите).
Срећан рад!!!

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- У СУСРЕТ УСКРСУ  (07.04.2020.)
Драги петаци,
приближавамо се Ускрсу, празнику коме се највише радују деца.
Ваш задатак је да направите корпицу за јаја и тако изненадите и обрадујете своје укућане. Задатак радимо у овој и следећој недељи (рок за завршетак радова је Велики петак 17.04.2020.).
Готов рад усликајте и пошаљите у Гугл учионицу. Они који желе могу да ураде и више варијанти (за задатак је довољна једна корпица).
Погледајте понуђене варијанте корпица, одаберите ону која вам се највише свиђа, па се препутите машти (сами осмислите и украсите корпицу од материјала које имате код куће).
Уживајте у раду!!!

корпица за јаје- кока

корпица за јаје- зека 1

корпица за јаје- зека 2

Само за оне који желе више:
Заинтересовани ученици могу да направе фигурицу зеке, од рециклабилног материјала. Задатак није обавезан, само уколико будете имали времена и жеље. Надамо се да ћете уживати у раду.
фигурица зеке

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- ИЗРАДА ТЕХНИЧКОГ ЦРТЕЖА  (21.04.2020.)
Драги петаци,
задатак за ову недељу је израда техничког цртежа футроле за оловке.
У вашим свескама нацртајте прво оквир, а затим детаљни  технички цртеж (није потребно цртати склопни цртеж, који је обојен на слици). Водите рачуна о врстама линија и размаку између котних линија.
Завршен цртеж сликајте и предајте у Гугл учионицу до 28.04.2020.
Срећан рад!!!

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- ИЗРАДА ФУТРОЛЕ ЗА ОЛОВКЕ (28.04.2020.)
Драги петаци,
задатак за ову недељу је израда футроле за оловке од скаја или текстила.
Прочитајте упутство и крените са радом. Завршене радове сликајте и поставите у Гугл учионицу до 05.05.2020..
Срећан рад!!!

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- ИЗРАДА ТЕХНИЧКОГ ЦРТЕЖА ЈЕДРИЛИЦЕ (06.05.2020.)
Драги петаци,
задатак за ову недељу је израда техничког цртежа једрилице ''Јастреб''. У вашим свескама нацртајте оквир, затим табелу и детаљне цртеже. НЕ ТРЕБА ЦРТАТИ СКЛОПНИ ЦРТЕЖ  (то је цртеж који је приказан зеленом бојом).
Цртеж се налази у вашим уџбеницима на 117. страни. Обратите пажњу на врсте линија и размак између котних линија. Завршене цртеже поставите у Гугл учионицу до среде 13.05.2020.
цртеж једрилице
Срећан рад!

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- ИЗРАДА ЈЕДРИЛИЦЕ ''ЈАСТРЕБ'' (13.05.2020.)
Драги петаци,
задатак за ову недељу је практична израда једрилице.
Прочитајте пажљиво упутство и крените са радом. Завршене радове сликајте и поставите у Гугл учионицу до 21.05.2020..
УПУТСТВО ЗА РАД