ТИТ 6

Оливера Матић
Јелена Арсеновић
Бранко Арсеновић

ТЕХНИЧКА СРЕДСТВА У ПОЉОПРИВРЕДИ (17.03.2020.)
Рециклажа материјала у пољопривреди
Драги шестаци,
настављамо наставну област коју смо започели у школи, пољопривреду. Прочитајте лекцију а затим одрадите задатак.
Успешан рад!!!
Ваши наставници

Лекција

Задатак за шестаке

ЗАНИМАЊА У ПОЉОПРИВРЕДНОЈ ПРОИЗВОДЊИ  (24.03.2020.)
Драги шестаци,
задатак за ову недељу је да у вашим свескама напишете и објасните занимања у пољопривредној производњи (уџбеник стране 139 и 140).
За оне који желе више:
Заинтересовани ученици могу направити презентацију на тему: Рециклажа материјала у грађевинарству и пољопривреди (уџбеник стране 136 и 137).

ПРЕХРАМБЕНА ТЕХНОЛОГИЈА У ПОЉОПРИВРЕДНОЈ ПРОИЗВОДЊИ (31.03.2020.)
Драги шестаци,
прочитајте лекцију у уџбенику на 126. и 127. страни, а затим одрадите задатак број 3. Потребно је да задатак одрадите до следећег уторка.
Посебно обратите пажњу на пасус ,,Правилна исхрана''. Срећан рад!!!

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- У СУСРЕТ УСКРСУ  (07.04.2020.)
Драги шестаци,
приближавамо се Ускрсу, празнику коме се највише радују деца.
Ваш задатак је да направите корпицу за јаја и тако изненадите и обрадујете своје укућане. Задатак радимо у овој и следећој недељи (рок за завршетак радова је Велики петак 17.04.2020.).
Готов рад усликајте и пошаљите у Гугл учионицу. Они који желе могу да ураде и више варијанти (за задатак је довољна једна корпица).
Погледајте понуђене варијанте корпица, одаберите ону која вам се највише свиђа, па се препутите машти (сами осмислите и украсите корпицу од материјала које имате код куће).
Уживајте у раду!!!
корпица 1
корпица 2
Само за оне који желе више:
Заинтересовани ученици, који имају жељу и слободног времена могу да направе ускршње дрво или ускршњи венчић. Овај задатак није обавезан!!!
Уживајте у раду!!!

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ: ИЗРАДА ТЕХНИЧКОГ ЦРТЕЖА (21.04.2020.)
Драги шестаци,
задатак за ову недељу је да нацртате технички цртеж макете ветрењаче.
У вашим свескама нацртајте прво оквир, а затим детаљне цртеже (не треба цртати склопни цртеж који је обојен на слици).
При изради цртежа водите рачуна о врстама линија и размаку између котних линија. Завршен цртеж сликајте и поставите у Гугл учионицу до 28.04.2020.
Техничке цртеже преузмите: страна 1, страна 2.  (цртеж се налази и у уџбенику на страни 142, 143.)

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- ИЗРАДА МАКЕТЕ ВЕТРЕЊАЧЕ
Драги шестаци,
задатак за ову недељу је израда макете ветрењаче од картона.
Прочитајте упутство, а затим крените на практичан рад. Завршене радове сликајте и поставите у Гугл учионицу до 08.05.2020.
Срећан рад!!!

КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ- ИЗРАДА 2D ПЛАНА СТАНА (11.05.2020.)
Драги шестаци,
ваш задатак је да направите дводимензионални план стана.
Упутство за рад:
- на картону или некој другој подлози нацртајте просторије по сопственој идеји и жељи (сами одређујете број и распоред просторија)
-  од колаж или неког другог папира исеците делове намештаја
- налепите намештај од папира и украсите унутрашњи простор према својој идеји.
Користите материјале које имате код куће (колаж папир, украсни папир, картон од старог блока, као и материјале које имате у комплетима за 6. разред).
Пре рада подсетите се како изгледају симболи за одређену врсту намештаја, уџбеник страна 59.
Завршене радове сликајте и поставите у Гугл учионицу до 18.05.2020.
Погледајте примере плана стана:
план 1    план 2   план 3

СИСТЕМАТИЗАЦИЈА ГРАДИВА (20.05.2020.)
Драги шестаци,
ваш завршни задатак за ову школску годину је да одрадите тест. Задатак можете да одрадите у Word- у директно у документу, сачувате и поставите у Гугл учионицу.
Ако се не сналазите на рачунару, задатак можете урадити и у вашим свескама (не треба цртати слике, уписати само одговоре).
ТЕСТ  (задатак предати до 24.04.2020.)
Срећан рад!!