QR CODE летопис

ШКОЛЕ ЗА 21. ВЕК micro:bit

ВЕРСКА НАСТАВА 8.

Поздрав осмаци,

Што се тиче вашег задатка везаног за Верску наставу за ову недељу он је следећи:
Замолила бих вас да радите на себи, и умножавате своја добра дела, мисли, осећања,ако сте у прилици да неком помогнете урадите то,У току је Васкршњи пост,па хајде да се потрудимо да испунимо духовну страну поста тј.да се уздржавамо од лоших мисли, дела, и осећања а да умножавамо добра дела, мисли и наше врлине.
Поздрав!

27.03.2020. Царство Божије - циљ стварања
30.03.2020. Живот будућег века-Ево једног обавештења у вези Верске наставе.Од данас 30.03.на Тв.Храм се емитују часови Верске наставе -учење на даљину.Први час за седме и осме разреде ће бити емитован у четвртак 02.04.у 18h.Ја бих вас замолила ако можете да га погледате,па се чујемо после тога у вези даљих информација.Репризу можете погледати у петак у 10h.
06.04.2020.Драги осмаци,настављамо са нашим часовима и пратимо телевизију Храм.Ове недеље час за вас је у четвртак 09.04.у 18h.Чујемо се после тога за задатак.
16.04.2020 Драги осмаци,приближава нам се највећи хришћански празник Васкрс-Васкрсење Христово.Ми смо на часовима Веронауке причали о Васкрсу као и о значају Великог Четвртка и Великог Петка.Верујем да сте пратили час на Тв.Храм.Желим вам да у здрављу и радости дочекате празник над празницима Васкрсење Христово.Поздрав.
27.04.2020.Драги осмаци овонедељна наставна јединица нам  говори о Знацима присуства Царства Божијег у овом свету - односно о моштима Светитеља и чудима Божијим.
Ми смо често на часовима причали о животима неких Светитеља и томе како су постали свеци,говорили смо већ о томе шта су мошти Светитеља.Често смо спомињали манастир Острог и мошти Светог Василија Острошког-многи од вас су и били тамо и лично се поклонили Светитељивим моштима.Причали смо о многобројним чудима која су се десила и која се и дан данас дешавају у манастиру Острог и многим другим манастирима и пред моштима Светитеља.Ја бих вас замолила да погледате час у четвртак на Тв.Храм у 18h.,или путем сајта www.veroucitelj.rs.Толико за сада.Поздрав! два часа
11.05.2020.Икона-прозор у вечност .Поред тога што су иконе прозор у Царство Божије,многе иконе су и чудотворне.То значи да нам се Бог преко иконе јавља тј.помаже нам и испуњава наше искрене молбе.Најчешћа чуда која Бог чини људима , а да би нас утврдио у вери,управо се дешавају преко икона.Није битно да ли је од дрвета,папира,мала или велика свака икона може бити чудотворна само ако се искрено молимо и ако верујемо да се чудо може догодити тј,да је Богу као свемогућем све могуће..Икона нам помаже да доживимо и осетимо оно што је за наша чула несхватљиво.Најбоље средство да у нама пробуди осећај припадности Богу.два часа.
Драги осмаци,завршавамо са наставним планом и програмом за ову школску годину.Што се тиче наставних јединица ако сте нешто пропустили, увек можете погледати на добро вам познатом сајту www.veroucitelj.rs.Желим вам сву срећу  у даљем школовању и животу.Велики поздрав!